خانواده نیرومحرکه با اعتقاد به تعالی سازمانی در مسیر توسعه گام‌های مؤثر و ارزشمندی را برای آینده برداشته و نتایج پایداری با توجه به پروژه‌های توسعه محصول و زیرساخت‌ها به دست خواهند آورد.

 

 

مهندس علی‌محمد مظفری مدیرعامل شرکت صنعتی نیرو محرکه در مراسم اختتامیه ارزیابی تعالی سازمانی آن شرکت با اشاره به سوابق درخشان نیرومحرکه در دهه شصت به‌عنوان یک مجموعه صنعتی مؤثر در سطح استان و کشور، نتایج ارزیابی تعالی سازمانی را مسیری برای اجرای پروژه‌های بزرگ برای شرکت دانست و تصریح کرد: با توجه به رایزنی‌های مکرر و پیگیری‌های مستمر، تصویب پروژه‌هایی چون گیربکس شش دنده با برند NMI، گیربکس اتوماتیک توسط مدیران ارشد ایران‌خودرو و اجرای آن توسط گروه صنعتی نیرومحرکه، از اقدامات استراتژیکی است که آینده شرکت نیرومحرکه را در صنعت خودرو و در سطح ملی و استانی تضمین خواهد کرد.

وی اظهار داشت: ازنظر ما حضور در فرآیند ارزیابی باهدف یادگیری و بهبود فرآیندها در لایه‌های مختلف سازمان است و اخذ جایزه هدف اصلی نیرومحرکه نیست.

مظفری همچنین از تیم ارزیابی تعالی سازمانی، کلیه همکاران و دست‌اندرکاران این حوزه قدردانی ویژه داشت و تأکید بر ادامه فعالیت‌های تعالی سازمانی با جدیدت بیش‌ازپیش اشاره کرد.

دکتر حسین صفری ارزیاب ارشد جایزه ملی تعالی سازمانی که با حضور یک تیم شش‌نفره از واحدها و فرآیندهای مختلف سازمان بر اساس برنامه اعلام‌شده و اظهارنامه ارسالی گفت: آینده سازمان‌ها به ایجاد یک فرهنگ تعالی در عرصه‌های مختلف وابسته است و در دنیای توسعه‌یافته امروز فقط تکنولوژی و سخت‌افزار نمی‌تواند آن‌ها را به اهداف خود نزدیک نماید.

وی فرهنگ‌سازی را نیازمند دوراندیشی و فراهم آوری فرآیندهای بالغ به‌عنوان پلت فرم اساسی اداره سازمان‌های امروزی برشمرد و در همین رابطه اظهار داشت: نیرومحرکه با توجه به سابقه درخشان و پیشگام بودن در تعالی سازمانی از اوایل دهه هشتاد توانسته است بسترهای مناسبی را در این زمینه فراهم آورد.

ارزیاب ارشد جایزه ملی تعالی سازمانی همچنین ابراز امیدواری کرد: نیرومحرکه به‌عنوان یک الگوی ملی همچون گذشته بتواند نقشه راه تعالی خود را طی نموده و از افتخارات صنعت کشور باشد.

این گزارش می‌افزاید در پایان هر یک از ارزیابان به بیان نقطه نظرات خود پرداخته و در فضای سازمانی نیرومحرکه را در مسیر تعالی بسیار ارزشمند و مثبت توصیف کردند.

دکتر یحیی صمدی مقدم نماینده مدیریت و معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت صنعتی نیرومحرکه در جلسه اختتامیه ارزیابی EFQM، ضمن تشکر از کلیه همکاران در سطوح مختلف با ابراز خرسندی از حضور ارزیابان خبره ملی در شرکت صنعتی نیرومحرکه طی چهار روز گفت: بارزترین نتیجه اجرای تعالی سازمانی ایجاد فرهنگ همدلی و کار گروهی بوده که قطعاً نتایج و توسعه بلندمدت را با در نظر گرفتن پروژه‌های بهبود به دنبال خواهد داشت.

دکتر صمدی مقدم همچنین افزود: وجود مفاهیم بنیادین در مدل تعالی سازمانی ازجمله رهبری دوراندیش، الهام‌بخش، چابکی سازمانی، یادگیری و خلاقیت و نوآوری، مسئولیت‌پذیری اجتماعی و... ازجمله عواملی است که سازمان‌های متعالی را مجهز به ابزارهای مدیریتی علمی نوین نموده و موفقیت‌های آنان را رقم می‌زند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت صنعتی نیرومحرکه، در ادامه تصریح کرد: استمرار تعالی سازمانی، همانند یک سفر بلندمدتی است که لازم است مدیران ارشد و کلیه کارکنان به آن توجه داشته تا شاهد تحقق اهداف استراتژیک و چشم‌انداز سازمانی باشیم.

در این مراسم مهندس محمدجواد نجفی ریاست هیات مدیره شرکت صنعتی نیرومحرکه، کلیه معاونین و مدیران حضور داشتند که نشان از حمایت آنان از پیاده‌سازی الگوی تعالی سازمانی در سطح سازمان می‌باشد.

پیوندهای مرتبط
sigplus

سید علیرضا شجاعی، معاون اسبق برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت، از مؤسسان کانون دانشجویان مهندسی صنایع ایران و سرپرست آن و از بنیانگذاران و متولیان تشکیل انجمن مهندسی صنایع ایران، عضو هیأت مدیره و دبیر آن به شمار می رود. وی از دانش آموختگان دبیرستان علوی، دانشگاه علم و صنعت ایران و هم اکنون دانشجوی دکتری دانشگاه دفاع ملی، مدیر دوره های تخصصی و کاربردی و مدرس سازمان مدیریت صنعتی و نیز نایب رئیس و دبیر انجمن مهندسی صنایع ایران و عضو هیأت مدیره شورای انجمن‌های علمی ایران می باشد