سخنگوی اسبق وزارت صنعت گفت:براساس آمارهای رسمی کشور، حجم بیکاران رو به افزایش است که این موضوع حل بحران اشتغال را سخت‌تر می‌کند.

علیرضا شجاعی ،سخنگوی اسبق وزارت صنعت در گفتگو با خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،گفت:بر اساس برنامه ششم توسعه دولت موظف است که نرخ بیکاری را از 12.5درصد به 8 درصد کاهش دهد و حتی اگر بر فرض مثال دولتمردان بتوانند 4تا 5 میلیون شغل جدید هم ایجاد کنند،فقط توانسته اند نرخ بیکاری را بر روی عدد 12.5 ثابت نگه دارند و در واقع برای رسیدن به آنچه در برنامه ششم توسعه تعیین شده ،حداقل باید 6 میلیون شغل جدید در کشور ایجاد شود.

وی در ادامه افزود:براساس آمارهای رسمی کشور، حجم بیکاران رو به افزایش است که  این موضوع حل بحران اشتغال را سخت‌تر می‌کند.

نایب رئیس انجمن مهندسی صنایع ایران تصریح کرد: بر اساس قانون اگر نرخ بیکاری گروه سنی در کشور بیش از دو برابر نرخ متوسط باشد،این گروه سنی در حالت بحران قرار می گیرد و در حال حاضر متاسفانه آمار بیکاری گروه جوانان از 25 درصد بیشتر بوده و باید بگوییم که اشتغال جوانان در حالت بحران قرار دارد.

وی با انتقاد از مطالبی که کاندیداهای ریاست جمهوری در مورد اشتغال بیان کرده اند ،تاکید کرد:متاسفانه در گفتگوها  و مناظرات بیشتر شاهدیم که کاندیداها به راه حل عملی برای حل معضل بیکاری اشاره نکرده و فقط صورت مسئله را توضیح می دهند.

شجاعی در پایان پیشنهاد داد:بهتر است که کاندیداها به جای بیان اطلاعاتی که مردم تا حد زیادی از آن اطلاع دارند به فکر ارائه راهکار عملی برای حل معضل بیکاری جوانان باشند.

انتهای پیام/

پیوندهای مرتبط
sigplus

سید علیرضا شجاعی، معاون اسبق برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت، از مؤسسان کانون دانشجویان مهندسی صنایع ایران و سرپرست آن و از بنیانگذاران و متولیان تشکیل انجمن مهندسی صنایع ایران، عضو هیأت مدیره و دبیر آن به شمار می رود. وی از دانش آموختگان دبیرستان علوی، دانشگاه علم و صنعت ایران و هم اکنون دانشجوی دکتری دانشگاه دفاع ملی، مدیر دوره های تخصصی و کاربردی و مدرس سازمان مدیریت صنعتی و نیز نایب رئیس و دبیر انجمن مهندسی صنایع ایران و عضو هیأت مدیره شورای انجمن‌های علمی ایران می باشد