با آغاز ارزیابی شرکت های متقاضی سطح تندیس، ثبت نام شرکت‌ها فقط در سطوح تقدیرنامه و گواهی تعهد به تعالی در جایزه ملی تعالی سازمانی امکان پذیر است.

 به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، سیدعلیرضا شجاعی، سرپرست مرکز تعالی سازمانی سازمان مدیریت صنعتی با اعلام این خبر، گفت: سازمان‌ها با بهبود عملکرد خود همواره می‌توانند در مسیر بی پایان تعالی گام بردارند و به آرمانشان نزدیک شوند.

 

 

وی افزود: در ارزیابی شرکت‌ها بر اساس مدل تعالی سازمانی، نقاط قوت و زمینه‌های قابل بهبود سازمان ارزیابی می شود و ارزیابان متخصص، توصیه‌هایی برای بهبود شرکت پیشنهاد می‌کنند.

شجاعی ادامه داد: در ارزیابی شرکت‌های متقاضی جایزه ملی تعالی سازمانی، تصویری از موقعیت شرکت به نمایش گذاشته می‌شود که برای بهره‌برداری مناسب در تدوین و اجرای برنامه‌های بهبود شرکت می‌تواند بسیار مفید باشد.

وی در خصوص آثار و نتایج این جایزه گفت: شرکت‌ها پس از اجرای ارزیابی‌ها، با توجه به نتایج ارائه شده و تجربه‌های بدست آمده می‌توانند با برنامه‌ریزی مناسب و اجرای برنامه‌های بهبود، زمینه مساعدی برای پیشرفت در مسیر تعالی فراهم کنند و برای جامعه، مشتریان و کارکنان رضایت بیشتری ایجاد کرده و در نهایت شاخص‌های مالی و غیر مالی سازمان خود از جمله فروش و سهم بازار، سودآوری، ارزش سهام و دارایی‌ها را افزایش و ارتقا دهند.

وی تاکید کرد: برخی از شرکت‌هایی که در دوره های گذشته جایزه ملی تعالی سازمانی حضور داشته و بر اساس ارزیابی های بعمل آمده، تندیس این جایزه را دریافت کرده‌اند، توانستند در سطح بین‌المللی هم موفق عمل کنند.

خاطرنشان می شود شانزدهمین همایش ملی تعالی سازمان 6 اسفند ماه در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار می شود.

پیوندهای مرتبط
sigplus

سید علیرضا شجاعی، معاون اسبق برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت، از مؤسسان کانون دانشجویان مهندسی صنایع ایران و سرپرست آن و از بنیانگذاران و متولیان تشکیل انجمن مهندسی صنایع ایران، عضو هیأت مدیره و دبیر آن به شمار می رود. وی از دانش آموختگان دبیرستان علوی، دانشگاه علم و صنعت ایران و هم اکنون دانشجوی دکتری دانشگاه دفاع ملی، مدیر دوره های تخصصی و کاربردی و مدرس سازمان مدیریت صنعتی و نیز نایب رئیس و دبیر انجمن مهندسی صنایع ایران و عضو هیأت مدیره شورای انجمن‌های علمی ایران می باشد