مدیر مرکز تعالی سازمانی سازمان مدیریت صنعتی از برگزاری نخستین دوره آموزشی آشنایی با الگوی تعالی سازمانی بصورت مجازی و آنلاین با هدف کمک به رونق تولید بنگاه‌های ایرانی خبر داد.

 

 

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، سید علیرضا شجاعی گفت: سازمان مديريت صنعتی با پشتوانه بيش از پنجاه سال حضور موثر در فضای اقتصادی و اجتماعی كشور ماموريت خود را كمك به توسعه ظرفيت مديريت و تحول و به‌سازی سازمان ها و دستيابی به اهداف توسعه اقتصادی و اجتماعی كشور قرار داده است.

وی با اشاره به نامگذاری امسال به نام رونق تولید، افزود: گام نخست رونق تولید قرار داشتن بنگاه ها در مسیر تعالی است. از همین رو مرکز تعالی سازمانی در برنامه‌های امسال خود، کمک به بهبود سیستم‌ها و روش‌های مدیریت سازمان‌های دولتی و خصوصی را در دستور کار خود قرار داده و هدفگذاری کرده است.

شجاعی با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی کشور ضروری است مدیران سازمان‌ها دانش نظری و مهارت های خود را توسعه دهند، گفت: این دوره آموزشی با هدف کسب نگرشی نوین در استفاده از مدل تعالی برای برنامه‌ریزی در جهت ارتقای سازمان برای افراد و سازمان‌هایی که با مدل تعالی سازمانی آشنایی کافی ندارند طراحی شده است و تلاش می‌کند تا به این پرسش پاسخ دهد که چگونه با الگوی تعالی سازمانی، بنگاه می‌تواند مسیر رشد خود را ترسیم کند.

وی ادامه داد: مرکز تعالی سازمانی این فرصت را ایجاد کرده تا افراد و سازمان‌های مختلف در نقاط مختلف کشور بتوانند بدون حضور فیزیکی و در محلی که هستند از این آموزش استفاده کرده و با مباحث تعالی سازمانی آشنا شوند.

این مدرس دانشگاه ابراز امیدواری کرد تداوم اینگونه فعالیت‌ها و بهره‌مندی موثر و گسترده سازمان‌ها و بنگاه‌های سراسر کشور بتواند در رونق تولید نقشی به سزا ایفا کند.  

گفتنی است در این دوره که به صورت مجازی و آنلاین طی 19 و 20 خردادماه جاری برگزار می شود به مباحثی از جمله اینکه  مدل تعالی سازمانی چیست و چرا به آن نیاز داریم؛ چگونه بر اساس مدل تعالی سازمانی، سازمان خود را در مسیر تعالی قرار دهیم؛ چگونه حوزه‌های رشد و ارتقای سازمان خود را با منطق ارزیابی رادار  شناسایی کنیم و فرآیند جایزه ملی تعالی سازمانی چگونه به رشد فردی، سازمانی و ملّی ما کمک می‌کند، می‌پردازد. علاقمندان با مراجعه به سامانه آموزش‌های مجازی و از راه دور سازمان مدیریت صنعتی به نشانی https://lms.imi.ir می توانند در این دوره شرکت کنند.

 

پیوندهای مرتبط
sigplus

مهندس سید علیرضا شجاعی، معاون اسبق برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت از پایه گذاران کانون دانشجویان مهندسی صنایع ایران و از متولیان تشکیل انجمن مهندسی صنایع ایران به شمار می رود. وی از دانش آموختگان دبیرستان علوی، دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه دفاع ملی است و هم اکنون مدیر مرکز تعالی سازمانی سازمان مدیریت صنعتی می باشد.