رادیو اقتصاد در برنامه "رویش" سه شنبه ۹ مهر ماه با حضور شجاعی، ویژگی های شرکت های فناور و نوآور را به بحث گذاشت.

 

 

به گزارش رادیو اقتصاد؛ سید علیرضا شجاعی نایب رئیس انجمن مهندسی صنایع ایران و عضو هیئت مدیره اتحادیه انجمن های علمی فناوری، نوآوری و تجاری سازی و امید فدایی منش مشاور حوزه کسب و کار در این برنامه درباره مهمترین خصوصیات و ویژگی های شرکت های فناور و نوآور گفتگو کردند و به پرسش های مخاطبان پاسخ دادند.

از دیگر مباحث این برنامه می توان به ساختار، فرهنگ سازمانی، نظام های اداری، فرآیندهای اثربخش و دکوراسیون و شواهد فیزیکی محیط در شرکت های نوآور و فناور و ماهیت کسب و کار آنها، محرک های خلاقیت و نوآوری در سازمانها، اشاره کرد.

شجاعی با تقسیم بندی سازمان ها در حوزه فناوری و نوآوری، گفت: اینکه بخواهیم سازمان فعلی را نوآور و فناور کنیم یا اینکه یک سازمان فناور و نوآور ایجاد کنیم دو رویکرد متفاوت وجود دارد.

وی ادامه داد: سازمان های نوع اول یعنی بنگاه های موجود باید به شکار موداها بپردازند و نوآوری و فناوری را برآن متمرکز کنند و گروه دوم به شناسایی نیازهای پنهان مشتری و به هیجان در آوردن آن پرداخته و سازمان نوآور و فناور مبتنی بر آن ایجاد کند. 

شجاعی در بخش دیگری از صحبت هایش به این موضوع مهم پرداخت که آیا سازمان همواره نیاز به فناوری روز دارد.

نایب رئیس انجمن مهندسی صنایع ایران در پایان گفت: بیشترین خلاقیت ها ناشی از یک انتخاب آگاهانه و هدفدار در فرصت هاست.  

این برنامه از ساعت ۰۸:۰۰ به مدت حدود ۶۰ دقیقه به روی آنتن رفت.

 

این برنامه و مباحث مطرح شده در آن را می توانید از لینک های زیر دریافت نمایید:

بخش اول:

http://headend1.iranseda.ir/downloadFile/?vid=956090_206&VALID=TRUE 

بخش دوم:

http://headend1.iranseda.ir/downloadFile/?vid=956109_206&VALID=TRUE 

 

 

پیوندهای مرتبط
sigplus

مهندس سید علیرضا شجاعی، معاون اسبق برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت از پایه گذاران کانون دانشجویان مهندسی صنایع ایران و از متولیان تشکیل انجمن مهندسی صنایع ایران به شمار می رود. وی از دانش آموختگان دبیرستان علوی، دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه دفاع ملی است و هم اکنون مدیر مرکز تعالی سازمانی سازمان مدیریت صنعتی می باشد.