هفدهمین همایش ملی دانشجویی مهندسی صنایع با پشتیبانی انجمن مهندسی صنایع ایران در 27 و 28 آذرماه در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار خواهد شد.

 

 

در این همایش تجارب مختلفی در زمینه بازار کار و کسب و کارهای مرتبط با این رشته به دانشجویان منتقل می شود. این انتقال تجربه از طریق ارسال مقالات دانشجویان و کارگاه آموزشی و پنل‌های کاربردی انجام می شود.

بنابر این گزارش، همایش های دانشجویی مهندسی صنایع از دهه 70 با مشارکت و همت دانشجویان مقطع کارشناسی این رشته از سراسر کشور برگزار می شود. 

لذا در جهت رشد و شکوفایی هر چه بیشتر کشور توسط دانش آموختگان رشته مهندسی صنایع و هم افزایی دانشجویان و توسعه ی این رشته، دانشجویانی که تمایل دارند ضمن ارائه مقالات دراین همایش شرکت داشته باشند، تا اول آذر ماه فرصت دارند مقاله پژوهشی خود که می تواند برگرفته از تجارب کاری، کارآموزی یا پروژه پایانی آنان باشد در الگوی ارائه مقاله که در سایت همایش موجود است، تهیه و ارسال نمایند.

لازم به ذکر است؛ شرکت کنندگانی که مقاله‌ای به این همایش ملی ارائه نداده‌اند می توانند به صورت آزاد در تمامی برنامه ها وکارگاه های این همایش شرکت داشته باشند.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به نشانی اینترنتی http://ussaie.ir/iensc17/  مراجعه نمایند.

محورهای همایش:

محورهای تحقیقاتی جهت ارسال مقاله:

– مدیریت و مهندسی سیستم‌های سلامت

– تصمیم‌گیری و بهینه‌سازی

– مهندسی حمل‌ونقل، لجستیک و زنجیره تامین

– سیستم‌های اطلاعاتی، مدیریت دانش و داده‌کاوی

– مدیریت و مهندسی سیستم‌های کیفیت

– مدیریت سیستم‌های تولید و عملیات

– مدیریت و کنترل پروژه

– مهندسی تعمیرات و نگهداری

• محورهای کاربردی و انتقال تجربه:

– کارآفرینی، تولید و اشتغال

– راه‌اندازی، مدیریت کسب‌وکار و بازاریابی

– الگوریتم‌ها و روش‌های خلاق حل مساله و نرم‌افزارهای کار‌آمد

– تجارب موفق پیاده‌سازی مباحث مدیریت و مهندسی صنایع

– ارتباط مهندسی صنایع با کسب‌وکارهای نو ظهور، استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان

– مطالعه موردی در مورد شکل‌گیری شرکت‌های استارت‌آپی دانشجویی

– مطالعه موردی در مورد شکل‌گیری شرکت‌های دانش‌بنیان

 

بنابر این گزارش، سید علیرضا شجاعی نایب رئیس انجمن مهندسی صنایع ایران و عضو هیأت مدیره شورای انجمن های علمی ایران در این همایش علاوه بر سخنرانی در مراسم افتتاحیه، یک کارگاه آموزشی نیز خواهد داشت.  

پیوندهای مرتبط
sigplus

مهندس سید علیرضا شجاعی، معاون اسبق برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت از پایه گذاران کانون دانشجویان مهندسی صنایع ایران و از متولیان تشکیل انجمن مهندسی صنایع ایران به شمار می رود. وی از دانش آموختگان دبیرستان علوی، دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه دفاع ملی است و هم اکنون مدیر مرکز تعالی سازمانی سازمان مدیریت صنعتی می باشد.