پایگاه اطلاع رسانی سیدعلیرضا شجاعی

دومین نشست هم‌افزایی صنعت و تجارت با موضوع چابک‌سازی سازمانی، تجارت جهانی، دوشنبه (8 مردادماه) از ساعت 15 الی 19 توسط سازمان توسعه تجارت ایران و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با همکاری گروه‌های مشاوران این سازمان‌ها در سالن اجتماعات سازمان مدیریت صنعتی برگزار خواهد شد. در این نشست با توجه به این سوال که چگونه بنگاه‌های خود را برای توسعه صنعت و تجارت، چابک کنیم، بحث‌هایی پیرامون چابک‌سازی در تولید، بازرگانی و نیروی انسانی ارائه می‌شود.

در این نشست به تببین و بررسی اصول زیربنایی چابکی در سازمان‌ها و تجارت جهانی پرداخته خواهد شد که حضور خانواده بزرگ بازرگانی ایران، صادرکنندگان و علاقه‌مندان به مباحث صنعت و تجارت، انجمن‌ها، اتحادیه‌ها و تشکل‌های تولیدی و صادراتی، بخش‌های صنعت و خدمات، مدیران روابط عمومی، اصحاب رسانه و دانشجویان می‌تواند در زمینه‌سازی توجه به ارتباط تنگاتنگ تولید، صنعت و تجارت و هم‌پوشانی مساله صادرات با معضلات تولید اثربخش باشد.

مهندس سیدعلیرضا شجاعی، مشاور رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران، چابکی را عبارتی جامع معرفی می‌کند که در تمامی زمینه‌های بنگاه از قبیل تولید، بازاریابی، طراحی، سازماندهی، مالی و خدمات پس از فروش و افراد نفوذ می‌کند و این عبارت، ترکیبی از محصولات فیزیکی، خدمات و اطلاعات است که با تغییر نیازمندی‌های مشتری تغییر می‌کند.

به گفته وی یک سازمان زمانی چابک خواهد بود که به واسطه اهرم کردن دانش و همکاری در داخل سازمان و با دیگر سازمان‌ها قادر به هماهنگی باشد و به صورت سریع و کارا همه منابع مورد نیاز را خلق، تولید، تحویل و پشتیبانی کند.

وی برای چابکی پنج اصل زیربنایی معرفی می‌کند که عبارتند از تحویل ارزش به مشتری، آمادگی در رویارویی با تغییرات، ارزش قائل شدن برای مهارت‌ها و دانش انسانی و تشکیل دادن مشارکت مجازی.

شایان ذکر است که این نشست به میزبانی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برگزار خواهد شد. و انجمن دانش‌آموختگان دانشگاه علم و صنعت ایران و انجمن پژوهش‌های آموزشی ایران از همکاران برگزاری این نشست هستند.

حضور علاقمندان در این نشست آزاد است ولی لازم است حضور خود را با ثبت نام از طریق پایگاه اینترنتی گروه مشاوران جوان سازمان توسعه تجارت ایران (www.TPO.ir/YC) قطعی نمایند.

پیوندهای مرتبط
sigplus

سید علیرضا شجاعی، معاون اسبق برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت، از مؤسسان کانون دانشجویان مهندسی صنایع ایران و سرپرست آن و از بنیانگذاران و متولیان تشکیل انجمن مهندسی صنایع ایران، عضو هیأت مدیره و دبیر آن به شمار می رود. وی از دانش آموختگان دبیرستان علوی، دانشگاه علم و صنعت ایران و هم اکنون دانشجوی دکتری دانشگاه دفاع ملی، مدیر دوره های تخصصی و کاربردی و مدرس سازمان مدیریت صنعتی و نیز نایب رئیس و دبیر انجمن مهندسی صنایع ایران و عضو هیأت مدیره شورای انجمن‌های علمی ایران می باشد