در آستانه 29 مهر، روز ملی صادرات و همزمان با برگزاری جشن ملی صادرات و یک سالگی تاسیس رادیو تجارت از تندیس روز ملی صادرات رونمایی شد.

مهندس سیدعلیرضا شجاعی، مدیر روابط عمومی و حوزه ریاست سازمان توسعه تجارت ایران با اعلام این خبر افزود: طی 12 سال گذشته در این روز، بازرگانان و صادرکنندگان نمونه در بخش‌ها و گروه‌های کالایی مختلف مورد تقدیر قرار می‌گرفتند، اما برای نخستین بار در سراسر کشور تندیسی با شکل واحد در سه سطح زرین، سیمین و برنزین طراحی و اهدا می‌گردد.

وی تصریح کرد: تندیس زرین به صادرکنندگان نمونه رتبه اول در سطح ملی، سیمین ویژه صادرکنندگان نمونه رتبه دوم در سطح ملی و برنزین ویژه صادرکنندگان نمونه استانی خواهد بود.

شجاعی طراحی تندیس را با الهام از طرح‌های سنتی ایرانی، کاسبرگی از یک طرح خطایی که در نقوش فرش، تهذیب، کاشیکاری و دیگر صنایع دستی ایران به چشم می‌خورد توصیف و خاطرنشان کرد: این تندیس مرکب از پایه‌های است که مبین فرایند تجارت خارجی و مبتنی بر توکل به خدا، خطرپذیری، پایداری و استقامت است. ستون پایه پلکانی تندیس و ساقه آن نیز نمادی از حروف واژه تجارت است. ت: توکل، ج: جرات، الف: استقامت، ر: راستی و ت: تعالی.

گفتنی است امسال و در روز ملی صادرات تندیس زرین به 50 صادرکننده نمونه کشوری اهدا خواهد شد.

پیوندهای مرتبط
sigplus

مهندس سید علیرضا شجاعی، معاون اسبق برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت از پایه گذاران کانون دانشجویان مهندسی صنایع ایران و از متولیان تشکیل انجمن مهندسی صنایع ایران به شمار می رود. وی از دانش آموختگان دبیرستان علوی، دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه دفاع ملی است و هم اکنون مدیر مرکز تعالی سازمانی سازمان مدیریت صنعتی می باشد.