نشست برگزیدگان سازمان توسعه تجارت ایران در مرحله نخست طرح سراسری استعدادیابی مدیران جوان وزارت بازرگانی در این سازمان با محوریت بررسی راهکارهای اجرایی کردن ایده‏ها و اندیشه‏های نو در حوزه تجارت و بازرگانی خارجی برگزار شد.

سیدعلیرضا شجاعی، رییس گروه مشاوران جوان سازمان توسعه تجارت ایران با تقدیر از حضور فعال جوانان سازمان در طرح سراسری استعدادیابی مدیران جوان وزارت بازرگانی، گروه مشاوران جوان سازمان توسعه تجارت ایران را از جمله فعال‏ترین گروه‏های مشاورین جوان در دستگاه‏های اجرایی کشور خواند.

وی تعامل اطلاعاتی در حوزه تجارت را بسیار مهم عنوان و تصریح کرد مشاوران جوان با اتکا به دانش تجاری مبنایی برای اقتصاد علمی کشور هستند. شجاعی تعامل با دانشگاه و مباحث دانشگاهی را از مهم‏ترین وظایف گروه مشاوران جوان در نیل به این هدف دانست.

رییس گروه مشاوران جوان سازمان توسعه تجارت ایران گفت: این گروه می‏تواند پل ارتباطی بین صاحب‏نظران و ذی‏نفعان حوزه تجارت با مدیران این بخش باشد و با جمع‏آوری و تحلیل اطلاعات و دیدگاه‏ها، ضمن شناسایی نیازهای مخاطبین و ارائه آن به تصمیم سازمان نقش بسیار مهم، موثر و پایه‏ای در تصمیم‏گیری‏های تجاری ایفا کند.

وی وظایف گروه مشاوران را دردو بعد درون و برون‏سازمانی برشمرد و افزود: برنامه‏های ویژه‏ای از جمله، برنامه‏های دهه فجر، تدیون برنامه گروه مشاوران جوان در سال 88، سلسله نشست‏های هم‏افزایی، آموزش، مسابقه، کارهای پژوهشی و ... در نظر گرفته شده است که انجام مناسب آن می‏تواند در ارتقای دانش فعالین حوزه بازرگانی و به ویژه جوانان بسیار مهم باشد.

شجاعی از برگزاری نشست ابزارهای مدیریت نوین در توسعه صادرات در آینده‏ای نزدیک خبر داد.

این نشست با اعلام نظر مشاوران جوان در حوزه‏های مختلف پیگیری شد. گفتنی است در مرحله اول 105 نفر در مجموعه وزارت بازرگانی در سراسر کشور به عنوان نظرات برگزیده طرح استعدادیابی برگزیده شده‏اند که از این تعداد، سازمان توسعه تجارت ایران با 14 نفر، بیشترین تعداد منتخب را به خود اختصاص داد.

پیوندهای مرتبط
sigplus

مهندس سید علیرضا شجاعی، معاون اسبق برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت از پایه گذاران کانون دانشجویان مهندسی صنایع ایران و از متولیان تشکیل انجمن مهندسی صنایع ایران به شمار می رود. وی از دانش آموختگان دبیرستان علوی، دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه دفاع ملی است و هم اکنون مدیر مرکز تعالی سازمانی سازمان مدیریت صنعتی می باشد.