همزمان با مراسم تقدیر از صادرکنندگان برتر (رتبه دوم)، نشست بحران اقتصادی و آینده صادرات غیرنفتی برگزار می‌شود.

مراسم تقدیر از صادرکنندگان برتر (رتبه دوم) و اعطای لوح تقدیر و تندیس سیمین به تلاشگران عرصه تجارت روز یکشنبه 13 بهمن‌ماه جاری با حضور سید مسعود میرکاظمی، وزیر بازرگانی، متولیان حوزه تجارت خارجی و بخش خصوصی، در سالن خلیج فارس نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

همه ساله مراسم تقدیر از صادر کنندگان برتر، در 29 مهرماه روز ملی صادرات با حضور رییس جمهوری برگزار می‌شود و پس از آن نیز صادرکنندگان رتبه دوم مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

مدیرکل روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران گفت: این میزگرد با هدف همفکری و ارائه راهکارهای لازم جهت مقابله با بحران اقتصادی جهان و حضور معاونان وزرای بازرگانی، امور اقتصادی و دارایی، صنایع و معادن، جهاد کشاورزی برپا می‌شود.

سیدعلیرضا شجاعی، از پیمان فروزش، نماینده مجلس شورای اسلامی و رییس فراکسیون صادرات غیرنفتی، میرمحمدصادقی، نایب رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران و کوروش پرویزیان، مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران از جمله سخنرانان این میزگرد نام برد.

وی با بیان اینکه شرکت‌کنندگان نیز به تبیین و تحلیل راهبردهای صادرات غیرنفتی در حوزه های مختلف می‌پردازند، افزود: هر یک از سازمان‌های دولتی، قانونگذاری، بانکی و خصوصی نیز دیدگاه‌های خود رادر مواجه با بحران مالی جهان ارائه می‌کنند.

شجاعی افزود: هر چند به اذعان سازمان‌های بین‌المللی کشور ایران کمترین آسیب‌پذیری را از بحران مالی جهان خواهد دید اما ضروری به نظر می‌رسد در شرایط موجود، همراه با بررسی تهدیدات احتمالی، فرصت‌های طلایی شناخته‌شده و رویکردهای آینده‌نگرانه مطرح شود.

پیوندهای مرتبط
sigplus

مهندس سید علیرضا شجاعی، معاون اسبق برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت از پایه گذاران کانون دانشجویان مهندسی صنایع ایران و از متولیان تشکیل انجمن مهندسی صنایع ایران به شمار می رود. وی از دانش آموختگان دبیرستان علوی، دانشگاه علم و صنعت ایران و دانشگاه دفاع ملی است و هم اکنون مدیر مرکز تعالی سازمانی سازمان مدیریت صنعتی می باشد.