پنجاه و هفتمین گردهمایی انجمن مهندسی صنایع ایران با همکاری شورای انجمن های علمی ایران روز دوشنبه، دوم دی ماه از ساعت 16 تا 19 در دانشگاه خاتم برگزار می شود.

 

 

بنابر این گزارش، در این گردهمایی با عنوان مسائل راهبردی صنعت کشور و راهکارهای پیشنهادی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت حضور خواهد یافت.

در ابتدای نشست، دکتر مهدی صادقی نیارکی پیرامون هر یک از محورهای ذیل نکاتی را بیان می نماید و پس از آن، شرکت کنندگان حاضر در جلسه پیشنهادها و راهکار‌های خود را در خصوص محورها به صورت خلاصه بیان می کنند.

  1. راهکارهای کاهش هزینه تمام شده تولید (مدیریت بهینه افزایش هزینه تولید؛ بررسی تاثیر ادغام بنگاه ها و ...)
  2. بررسی مدل و روش های جدید تأمین منابع مالی و نحوه اجرایی شدن این ابزارها برای واحدهای تولیدی؛ با تمرکز بر تولیدات سرمایه ای نظیر صنایع ریلی، ماشین سازی و تجهیزات
  3. بررسی دورنمای صنعت کشور در دهه 1400 و شناسایی چالش ها و فرصت های پیش رو‌
  4. روش های تحریک تقاضا برای کالاهای سرمایه‌ای در سال 1399
  5. توسعه نگاه صادراتی در بخش تولید (‌سیاستگذاری، برنامه ریزی و اجرا)
  6. راهکارهای نوین احیا یا تکمیل ظرفیت واحدهای صنعتی

 

به همین منظور از صاحب نظران و متخصصین و اعضای محترم هیات مدیره انجمن های علمی جهت شرکت در این گردهمایی دعوت به عمل می آید. گفتنی است برنامه ریزی و مدیریت این جلسه بر عهده سید علیرضا شجاعی عضو هیأت مدیره شورای انجمن های علمی ایران و نایب رئیس انجمن مهندسی صنایع ایران می باشد.

حضور در نشست تخصصی برای عموم اعضای انجمن مهندسی صنایع فراهم است و جهت برنامه ریزی مناسب درخواست می شود از طریق نشانی evand.com/meeting57 اعلام حضور شود.

لازم به ذکر است دانشگاه خاتم در نشانی میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیراز شمالی، خیابان حکیم اعظم، پلاک 30 واقع می باشد.

سید علیرضا شجاعی، معاون اسبق برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت، عضو اسبق هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، از مؤسسان کانون دانشجویان مهندسی صنایع ایران و سرپرست آن و از بنیانگذاران و متولیان تشکیل انجمن مهندسی صنایع ایران، عضو هیأت مدیره و دبیر آن به شمار می رود. وی از دانش آموختگان دبیرستان علوی، دانشگاه علم و صنعت ایران و هم اکنون دانشجوی دکتری دانشگاه دفاع ملی، معاون آموزش و مدرس سازمان مدیریت صنعتی و نیز نایب رئیس و دبیر انجمن مهندسی صنایع ایران و عضو هیأت مدیره شورای انجمن‌های علمی ایران می باشد