پایگاه اطلاع رسانی سیدعلیرضا شجاعی

یکی از مهم‌ترین وظایف معاونت توسعه روابط اقتصادی، افزایش سطح آگاهی بازرگانان، کارشناسان اقتصادی، مدیران بنگاه‌های صنعتی و به طور کلی افرادی است که فعالیت‌های آنها در گردش چرخ‌های اقتصاد کشور تاثیرگذار است. این معاونت از طریق تهیه و انتشار گزارش‌های تحقیقی و تحلیلی درباره موضوعات روز کوشش می‌کند که در حد توان خود به تحقق هدف مزبور یاری رساند.

نشریات تحلیلی سازمان توسعه تجارت ایران به ویژه در چند سال اخیر با استقبال جامعه تجاری و فعالان اقتصادی کشور مواجه شده است. در بین این نشریه اندیشکده تجارت که انتشار آن از سال 87 آغازشده است جایگاه ویژه‌ای دارد.

در این نشریه کوشش کرده‌ایم به تحلیل برخی از مسائل مهم روز اقدام نماییم تا بدین وسیله موجبات افزایش سطح آگاهی بازرگانان به ویژه صادرکنندگان گرامی فراهم گردد. سازمان توسعه تجارت ایران تلاش کرده با انتشار گزارش‌های متنوع وظیفه خطیری را که در پیشبرد صادرات کشور برعهده دارد به نحو مطلوب به انجام برساند.

امیدواریم که صاحب‌نظران و کارشناسان گرانقدر با ارائه نظرات تکمیلی و انتقادهای سازنده خود به غنای هرچه بیشتر مطالب این سازمان کمک نمایند.

دکتر مهدی غضنفری

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران [در دولت نهم و وزیر بازرگانی دولت دهم]

سید علیرضا شجاعی، معاون اسبق برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت، عضو اسبق هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، از مؤسسان کانون دانشجویان مهندسی صنایع ایران و سرپرست آن و از بنیانگذاران و متولیان تشکیل انجمن مهندسی صنایع ایران، عضو هیأت مدیره و دبیر آن به شمار می رود. وی از دانش آموختگان دبیرستان علوی، دانشگاه علم و صنعت ایران و هم اکنون دانشجوی دکتری دانشگاه دفاع ملی، معاون آموزش و مدرس سازمان مدیریت صنعتی و نیز نایب رئیس و دبیر انجمن مهندسی صنایع ایران و عضو هیأت مدیره شورای انجمن‌های علمی ایران می باشد