دبیر هفدهمین همایش ملی تعالی سازمانی برگزاری هفده دوره جایزه ملی تعالی سازمانی توسط سازمان مدیریت صنعتی با رویکردی تعالی‌گرایانه را تشریح کرد.

 

 

*** پایان دوران روش‌های سنتی

 به گزارش خبرگزاری صنایع، سید علیرضا شجاعی با اشاره به نحوه برگزاری خاص هفدهمین همایش ملی تعالی سازمانی در شرایط کرونایی، اظهار داشت: همه ساله این همایش در هفته اول اسفندماه در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار می شد اما هفدهمین دوره‌ای که در حال برگزاری است جزء استثنائات دوره‎های جایزه ملی تعالی سازمانی است و با تأخیر در خردادماه و در مرکز همایش های سازمان مدیریت صنعتی و به صورت محدود با رعابت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

 

*** سازمان مدیریت صنعتی و مشکلات کشور

 وی در بخش نخست سخنان خود به فلسفه وجودی سازمان مدیریت صنعتی در شرایط رکود و بحران پرداخت و گفت: درست است که بنگاه‌ها افراد خلاقی دارند، کارآفرین و با شهامت هستند، ولی در مسیر رشد نیازمند این هستند که روش‌های غیر رسمی و سنتی را کنار بگذارند و با ابزارهای جدید مدیریت آشنا شوند. چیزی که الان راجع به رونق تولید، جهش تولید و کاهش قیمت بحث می‌شود از زمان تأسیس در فلسفه وجودی سازمان مدیریت صنعتی نهادینه شده بود و بعد از سال‌ها این سه مورد همچنان کلیدی‌ترین مشکلات بنگاه‌های کشور هستند که نشان می‌دهد بعد از قریب ۶۰ سال همچنان سازمان مدیریت صنعتی باید وجود داشته باشد تا ذر این ۳ مأموریت یعنی حسن اداره، تقلیل هزینه و افزایش تولید به بنگاه ها و سازمان ها یاری رساند.

 

*** نیازهای بنگاه فعال در کشور

شجاعی در ادامه با اشاره به تعداد بنگاه‌ها در سراسر کشور، بیان داشت: الان چیزی حدود ۷۰ تا ۸۰ هزار بنگاه در سراسر کشور داریم که در حوزه‌های صنعت و معدن هستند. همچنین بالغ بر 3 میلیون صنف تولیدی، خدماتی، تجاری داریم. هم اکنون بنگاه ها و سازمان های زیادی هستند که به شدت نیازمند بررسی سه موضوع رونق تولید، جهش تولید و کاهش قیمت تمام شده هستند و به عبارتی باید ازدیاد تولید داشته باشند، کاهش هزینه یا کاهش قیمت تمام شده داشته باشند و بتوانند حسن اداره داشته باشند.

 

*** سالی ویژه برای سازمان مدیریت صنعتی

دبیر هفدهمین همایش ملی تعالی سازمانی در ادامه، افزود: سازمان مدیریت صنعتی ۲۲۰ هزار دانش‌آموخته در سراسر کشور دارد و همچنان این تعداد در حال افزایش روز افزون است.‌

امسال یکی از سال‌های بروز و ظهور سازمان مدیریت صنعتی در کشور است و می تواند نقش آفرینی قایل توجهی داشته باشد، البته اگر بنگاه ها این اعتماد را مانند ۶۰ سال گذشته داشته باشند. سازمان مدیریت صنعتی مصمم به توسعه ظرفیت مدیریت و بهسازی، تحول و تعالی سازمان‌ها است و آمادگی این را دارد که برترین مشاوره‌ها، آموزش‌ها و تحقیقات را  در سطح خرد و کلان ارائه کند.

 

*** تقویت فرهنگ صنعتی 

مدیر دوره های تخصصی و کاربردی سازمان مدیریت صنعتی در ادامه گریزی به فرهنگ صنعتی زد و گفت: فرهنگ صنعتی به عنوان یکی از دغدغه‌های جدی در سازمان مدیریت صنعتی است، زیرا یکی از پارامترهای مهم تعالی سازمان موضوع فرهنگ است. سازمان مدیریت صنعتی در حوزه فرهنگ صنعتی در قالب همایش‌های فصلی تاکنون دو نشست برگزار کرده است.

 

*** تندیس زرین واقعی

وی در رابطه با اهدای تندیس طلایی جایزه ملی تعالی سازمانی نیز، اظهار کرد: این چهارمین تندیس زرین در این هفده دوره است که نشان‌دهنده دقت نظر و فرایند سخت گیرانه متولیان برگزاری این جایزه است. تیم ارزیاب، کمیته داوری، کمیته علمی، شورای راهبری روی موضوع متمرکز می‌شوند، خیلی جدی روی ارزیابی معیارها دقت می‌کنند تا یک شرکت با فرآیندهای متعدد برنده تندیس زرین شود.

شجاعی در ادامه، افزود: تعالی سازمانی در طی این سال ها بیشتر در شرکت‌های بزرگ و متوسط تمرکز داشته و حدود ۷۰ درصد متقاضیان جایزه ملی تعالی سازمانی را سازمان‌های بزرگ تشکیل داده‌اند و در ادامه تلاش می کنیم با کمک سازمان صنایع کوچک وارد حوزه صنایع کوچک شویم.

 

*** نقش سازمان مدیریت در آموزش

مدیر هفدهمین دوره جایزه ملی تعالی سازمانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به نقش سازمان در آموزش و فرهنگسازی تعالی سازمانی اشاره کرد و گفت: در سال ۹۸ به لحاظ برقراری همایش‌ها، تورها و دوره‌ها تعامل‌های خوبی با ذینفعان داشتیم. ۱۰ کارگاه‌ با سه هزار و هشتصد و هشتاد نفر ساعت در سال گذشته در مرکز تعالی برگزار شد. همچنین برای شرکت‌ها و موسسات مختلف نیز بالغ بر ۴ هزار نفر ساعت برگزار شد.

شجاعی افزود: آموزش مجازی را برای نخستین بار در سال 98 و قبل از بحث کرونا در دستور کار قرار دادیم که پنج دوره آن برگزار شده است و هر روز نیز شاهد استقبال بیشتر در این حوزه هستیم. همچنین بلافاصله پس از رونمایی از مدل 2020 بنیاد مدیریت کیفیت اروپا، بررسی این مدل در برنامه مرکز تعالی قرار گرفت و معرفی آن از طریق برنامه لایو اینستاگرام و دوره های آموزشی انجام شد.

 

*** ارزیابی جایزه تعالی سازمانی

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر هفدهمین همایش ملی تعالی سازمانی در پایان از رونمایی الگوی 1400 تعالی سازمانی ایران خبر داد و بیان داشت: بر اساس نگاه تعالی‌گرایانه که از گذشته در مجموعه مرکز وجود داشته است، بزودی پرسش‌نامه‌هایی برای شرکت‌ها فرستاده خواهد شد تا نظرات آن‌ها را درباره جایزه تعالی سازمانی و الگوی 1400 دریافت کنیم.

 

انتهای پیام///

منبع: خبرگزاری صنایع
https://sanayepress.com/1399/03/26/%d8%ac%d8%a7%db%8c%d8%b2%d9%87-%d9%85%d9%84%db%8c-%d8%aa%d8%b9%d8%a7%d9%84%db%8c-%d8%b3%d8%a7%d8%b2%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c-2/

 

پیوندهای مرتبط
sigplus

سید علیرضا شجاعی، معاون اسبق برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت، از مؤسسان کانون دانشجویان مهندسی صنایع ایران و سرپرست آن و از بنیانگذاران و متولیان تشکیل انجمن مهندسی صنایع ایران، عضو هیأت مدیره و دبیر آن به شمار می رود. وی از دانش آموختگان دبیرستان علوی، دانشگاه علم و صنعت ایران و هم اکنون دانشجوی دکتری دانشگاه دفاع ملی، مدیر دوره های تخصصی و کاربردی و مدرس سازمان مدیریت صنعتی و نیز نایب رئیس و دبیر انجمن مهندسی صنایع ایران و عضو هیأت مدیره شورای انجمن‌های علمی ایران می باشد