مدیر سابق مرکز تعالی سازمانی سازمان مدیریت صنعتی با اعلام این مطلب که جایزه تعالی سازمانی معتبرترین و قدیمی ترین جایزه تعالی سازمانی است اذعان کرد: دوره هفدهم همایش تعالی سازماند جزء بهترین دوره ها و استثناست.

 

 

مدیر سابق مرکز تعالی سازمان سازمان مدیریت صنعتی در هفدهمین همایش تعالی سازمانی در مرکز همایش های مدیریت صنعتی در سخنانی با عنوان "اکوسیستم تعالی سازمانی در سال 98" با اشاره به اینکه خواستگاه سازمان مدیریت صنعتی که ۶۰ سال پیش راه اندازی شد در دوران بحران و رکود بوده گفت: سازمان مدیریت صنعتی به دنبال این بود که بنگاه ها  در فرآیند جدید با متدها و روشهای جدید آشنا شوند و تجهیز آنها را با ابزارهای مدیریتی فراهم کند.

وی با اشاره به اینکه سه ماموریت کلیدی در اساسنامه داریم، افزود: یکی از این ماموریت ها این است که با بخش خصوصی تعامل جدی داشته باشیم و به توسعه بنگاه و ازدیاد تولید کمک کنیم‌. علاوه بر این، آموزش مشاوره و تحقیق سه قالب همکاری IMI با بنگاهها و سازمانهاست که اکنون سازمان مدیریت صنعتی با این شرایط فعلی پویاست و می‌تواند نقش آفرین برای بنگاهها باشد.

شجاعی با تاکید بر اینکه به دنبال پرورش مدیر در این بخش هستیم افزود: سازمان مدیریت صنعتی مصمم به توسعه ظرفیت مدیریت و بهسازی، تحول و تعالی سازمان ها است.

وی اعطای جایزه ملی تعالی سازمانی؛ آموزش و تبادل تجربیات و اجرای پروژه های توسعه ای را از اهداف مرکز تعالی سازمانی این سازمان برشمرد و بیان داشت: توجه به فرهنگ صنعتی و فعالیت در این زمینه در سال گذشته انجام شد. دبیر همایش تعالی افزود: ویژگی جایزه ملی تعالی سازمانی این است که بنگاه‌ها را نه با یکدیگر بلکه با یک مدل مقایسه می‌کند، یک مدل جامع  نیز سازمانها را ارزیابی می کند و فضای تبادل تجریبات را دارد.

شجاعی با اعلام این مطلب که اکنون در حال آماده سازی برای مدل ۱۴۰۰ هستیم که تا پایان سال از آن رونمایی کنیم خاطرنشان کرد: جایزه ملی تعالی سازمانی معتبرترین و قدیمی‌ترین جایزه است که نظام نامه آن از وزارت صمت و تأیدیه آن از سازمان ملی بهره وری ایران است و همه ساله طبق زمانبندی و فرایندها و اقدامات منظم و مشخص انجام  می شود. 

مدیر هفدهمین دوره اعطای جایزه ملی تعالی سازمانی به آمارها در این حوزه اشاره کرد و گفت: ارزیابی‌ها نشان می دهد دریافت تندیس‌ها در سال ۹۸ نسبت به ۹۷ ، به دو برابر افزایش داشته و  همچنان جای رشد دارد. در تقدیرنامه نیز رشد وجود داشته است.

شجاعی افزود : 323 درخواست دریافتی برای ارزیابی برای سال ۹۸ داشتیم و طی ۱۷دوره حضور سازمانها در این همایش تعالی، ساخت و تولید با ۵۲درصد پیشتاز و خدمات و ... در رتبه های بعدی قرار دارند و بیشتر بنگاههای بزرگ در این همایش حضور دارند، البته در سال  ۹۸، تعاملات خوبی داشتیم و بالغ بر ۴ هزار نفر ساعت دوره و کارگاه آموزشی برگزار شده است.

وی در پایان گفت: هم اندیشی چشم انداز تعالی سازمانها در بخش خدمات با تمرکز بر حوزه شهرداری همراه با ارائه تجربه بود و شهرداری اصفهان در این زمینه بسیار کمک کرد.

شجاعی در بخش دوم سخنان خود با توجه به موضوع محوری همایش که "مهندسی تعالی در سازمان های ایرانی" بود مطلبی با عنوان "پیشران ها و موانع تعالی در سازمان، آنچه باید مهندسی شود" ارائه کرد.

گفتنی است؛ در چارچوب تعالی سازمانی، بیش از ۲۰۰ ارزیاب در طول سال گذشته به بررسی عملکرد دستگاه‌های اجرایی و سازمان‌ها و بنگاه‌های اقتصادی پرداختند که در نهایت، دستگاه‌های برتر با اهدای لوح تقدیر و تندیس، مورد قدردانی و تجلیل قرار گرفتند.

در چارچوب برنامه‌های توسعه صنعتی و به منظور ارتقای سطح بهره وری و توسعه تعالی در شرکت‌ها و سازمان‌های ایرانی، معرفی الگوی ملی تعالی سازمانی و ارزیابی سازمان‌ها با حمایت وزارت صنایع و معادن وقت از سال ۱۳۸۲ آغاز شد و به پشتوانه وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و به همت مرکز تعالی سازمانی سازمان مدیریت صنعتی تاکنون تداوم داشته و روند رو به توسعه‌ای را طی کرده است.

بر این اساس، سازمان مدیریت صنعتی امسال نیز همچون ۱۶ سال گذشته اقدام به اعطای جایزه ملی تعالی سازمانی از طریق تشکیل تیم‌های ارزیابی، ‌بازدید از سازمان‌ها و شناسایی شرکت‌ها و سازمان‌های سرآمد و برتر براساس مدل علمی و معتبر کرده است.  این جایزه با دارا بودن نظام نامه وزارت صنعت، معدن و تجارت و تاییدیه سازمان ملی بهره‌وری، هم‌اکنون معتبرترین و با قدمت ترین جایزه ملی در حوزه تعالی و بهره‌وری است.

به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، شرکت فولاد مبارکه اصفهان موفق به کسب تندیس زرین هفدهمین دوره اعطای جایزه ملی تعالی سازمانی در بخش ساخت و تولید در سطح سازمان های بزرگ شد. شرکت مادر تخصصی میدکو و شرکت مهندسی ساخت برق و کنترل مپنا نیز موفق به دریافت تندیس سیمین بخش ساخت و تولید در سطح سازمان‌های بزرگ شدند. شرکت صنایع پمپیران، شرکت فولاد امیرکبیر کاشان و شرکت پتروشیمی زاگرس موفق به دریافت تندیس بلورین در بخش ساخت و تولید در سطح سازمان‌های بزرگ شدند.

در ۱۷ سال اخیر برگزاری جایزه ملی تعالی سازمانی تعداد سازمان‌های حاضر در فرایند جایزه ملی تعالی از لحاظ ابعاد سازمانی شامل ۷۰ درصد سازمان‌های بزرگ (بالای ۱۵۰ نفر)، ۲۲ درصد سازمان‌های با ابعاد متوسط (بین ۵۰ تا ۱۵۰ نفر) و هشت درصد سازمان‌های کوچک (زیر ۵۰ نفر) بوده اند.  با توجه به بخش‌بندی‌های جایزه ملی تعالی سازمانی، در حوزه ساخت و تولید ۵۱.۹ درصد، در حوزه خدمات ۴۱.۹ درصد، ۴.۲ درصد در حوزه سلامت و دو درصد در حوزه‌های آموزش و بخش عمومی در فرایند جایزه ملی حاضر بودند.

در این دوره اعطای جایزه ملی تعالی سازمانی، برخی شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف خصوصی و دولتی در حوزه‌های بانک و بیمه، نفت، گاز و پتروشیمی، صنایع معدنی و فولاد، شهرداری‌ها، دستگاه‌های دولتی استانی، عمرانی، رسانه، تشکل‌ها، دارویی، حمل و نقل، فناوری اطلاعات، کاشی و سرامیک، خدمات مهندسی و مشاوره مورد ارزیابی قرار گرفتند.   برای هفدهمین دوره جایزه ملی تعالی سازمانی در سال ۹۸، تعداد ۱۵ سازمان در سطح تندیس، ۳۱ سازمان در سطح تقدیرنامه برای تعالی و ۱۲ سازمان برای گواهی تعهد به تعالی از بین  سازمان ها و شرکت‌های معتبر کشور در جایزه ملی تعالی سازمانی ثبت نام کردند.

انتها/

 

پیوندهای مرتبط
sigplus

سید علیرضا شجاعی، معاون اسبق برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت، از مؤسسان کانون دانشجویان مهندسی صنایع ایران و سرپرست آن و از بنیانگذاران و متولیان تشکیل انجمن مهندسی صنایع ایران، عضو هیأت مدیره و دبیر آن به شمار می رود. وی از دانش آموختگان دبیرستان علوی، دانشگاه علم و صنعت ایران و هم اکنون دانشجوی دکتری دانشگاه دفاع ملی، مدیر دوره های تخصصی و کاربردی و مدرس سازمان مدیریت صنعتی و نیز نایب رئیس و دبیر انجمن مهندسی صنایع ایران و عضو هیأت مدیره شورای انجمن‌های علمی ایران می باشد