در شرایط کنونی و رقابت های شدید بین المللی، یک اشتباه یا خطا می تواند شرکت و بنگاه را از عرصه رقابت خارج کرده و سهم بازارش را نصیب دیگری کند.
کارشناسان بر این باورند که تغییرات محیطی، تحولات فناوری و از همه مهمتر، تنوع خواسته ها و سلایق مشتریان باعث تغییر در نوع، ترکیب، حجم، بسته بندی و شیوه های صادرات شده است.
صادرکنندگان با گذر از شیوه های سنتی در صادرات باید به سراغ شیوه های نوین در این عرصه بروند. برخی کشورها صادرات با وزن صفر و ارزش بینهایت را هدفگذاری کرده اند. به عبارتی، تمرکز بر صادرات محصولات دانش بنیان.

 

 

 به دلیل اهمیت موضوع، سی و نهمین برنامه #لایو_اینستاگرام شنبه های آموزش #سازمان_مدیریت_صنعتی در سال ۱۴۰۰ ، ۶ شهریورماه از ساعت ۱۹، به موضوع "صادرات نوین، فرصت‌ها و چالش‌ها" می پردازد.

در این برنامه زنده اینستاگرام سید علیرضا شجاعی معاون آموزش سازمان مدیریت صنعتی با دکتر محمود استقلال، عضو هیات علمی سازمان مدیریت صنعتی گفتگو می کند.

یادآور می شود این گفتگوی زنده در صفحه اینستاگرام آموزش سازمان مدیریت صنعتی به نشانی زیر برگزار می شود:


@imi.postgraduate


#مدیریت #صادرات #صادرات_نوین #مدیریت_صادرات #بازرگانی_خارجی #تجارت #تجارت_خارجی #تجارت_بین_الملل #تجارت_جهانی #واردات #مذاکره #برند #رمزارز #مهندسی_صنایع #چالش #آموزش #کسب_وکار #مهارت #سازمان #مدرسه_کسب_و_کار #رقابت


#export
#commercial
#commerce
#mba
#business_school
#management
#live

 

سید علیرضا شجاعی، معاون اسبق برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت، عضو اسبق هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، از مؤسسان کانون دانشجویان مهندسی صنایع ایران و سرپرست آن و از بنیانگذاران و متولیان تشکیل انجمن مهندسی صنایع ایران، عضو هیأت مدیره و دبیر آن به شمار می رود. وی از دانش آموختگان دبیرستان علوی، دانشگاه علم و صنعت ایران و هم اکنون دانشجوی دکتری دانشگاه دفاع ملی، معاون آموزش و مدرس سازمان مدیریت صنعتی و نیز نایب رئیس و دبیر انجمن مهندسی صنایع ایران و عضو هیأت مدیره شورای انجمن‌های علمی ایران می باشد