برنامه گفتگوی اقتصادی رادیو گفتگو، موضوع تنظیم بازار کالاهای اساسی را با نگاهی به برنامه های وزرای جدید صمت و جهاد کشاورزی با حضور سیدعلیرضا شجاعی، نایب رییس انجمن مهندسی صنایع ایران و معاون اسبق برنامه ریزی وزارت صمت، ششم شهریور مورد بررسی قرار داد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت‌وگو، در مقدمه قانون اساسی، اقتصاد وسیله های برای رفع نیازهای انسان در جریان رشد تکامل او معرفی شده است. بنابراین، اقتصاد بی تردید یکی از مهم ترین موضوعاتی است که در تمام سطوح جامعه، تا انتهایی ترین لایه های آن را از حیث تاثیرات معیشتی و ساختار اجتماعی، تحت تاثیر خود قرار می دهد.

از این روست که رادیو گفت‌وگو با طراحی برنامه ای با عنوان «گفتگوی اقتصادی» پرداختن به موضوعات این عرصه را با میزان تاثیر گذاری بر تمام سطوح، که از درجه حساسیت خاصی برخوردار است مورد توجه قرار داده است.

گفتگوی اقتصادی با هدف تقویت رویکرد عقلانیت، ارائه گفتگو های چالشی و مناظره ای را در حوزه اقتصاد با توجه به سه اصل نقد، تبیین و ارائه راهکار در دستور کار خود قرار داده است تا با اقامه ادله به راهکاری مناسب دست یابد.

این برنامه یکی از مهم ترین و پرمخاطب‌ترین برنامه های این شبکه رادیویی است که با محوریت طرح مباحث اقتصادی روز ایران و جهان، همچنین تحلیل و بررسی موضوعات مختلف اقتصادی با حضور کارشناسان به سمع مخاطبان می رسد.

برنامه گفتگوی اقتصادی، ششم شهریور با حضور دکتر خسرو ابراهیمی نیا(نایب رییس اتاق اصناف تهران)، مهندس سیدعلیرضا شجاعی(نایب رییس انجمن مهندسی صنایع ایران و معاون اسبق برنامه ریزی وزارت صمت)،شهرام شاهین فر(عضو هیات رئیسه بنیاد ملی گندمکاران ایران)، وحجت الاسلام و المسلمین محمد باقری(عضو کمیسیون اقتصادی مجلس) به بررسی موضوع تنظیم بازار کالاهای اساسی با نگاهی به برنامه های وزیر صمت و وزیر جهاد کشاورزی پرداخت.

گفتنی است این گفتگوی اقتصادی ساعت14:30 به صورت پخش زنده تصویری از وب سایت رادیو گفتگو‌ به نشانی اینترنتی www.radiogoftogoo.ir و اپلیکیشن ایرانصدا تقدیم مخاطبان فرهیخته رادیو گفت‌وگو شد.


http://seda.ir/sh/?3144056 

سید علیرضا شجاعی، معاون اسبق برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت، عضو اسبق هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، از مؤسسان کانون دانشجویان مهندسی صنایع ایران و سرپرست آن و از بنیانگذاران و متولیان تشکیل انجمن مهندسی صنایع ایران، عضو هیأت مدیره و دبیر آن به شمار می رود. وی از دانش آموختگان دبیرستان علوی، دانشگاه علم و صنعت ایران و هم اکنون دانشجوی دکتری دانشگاه دفاع ملی، معاون آموزش و مدرس سازمان مدیریت صنعتی و نیز نایب رئیس و دبیر انجمن مهندسی صنایع ایران و عضو هیأت مدیره شورای انجمن‌های علمی ایران می باشد